چگونه رمزهای وای‌فای ذخیره‌شده در گوشی اندرویدی را ببینیم؟

دنبال راهی برای دیدن رمز وای فای گوشی‌های اندوریدی هستید؟ شاید هم به یک شبکه وای فای متصل شده، ولی رمز آن را فراموش کرده باشید،‌ یا حتی می‌خواهید رمز وای فای گوشی یکی از دوستانتان را پیدا کنید تا بتوانید دستگاه‌ دیگری هم به آن متصل کنید. در هرحال، فرقی هم نمی‌کند که چرا، ولی برای خیلی از ما پیش آمده که راهی را برای مشاهده رمز وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی جست‌وجو کنیم یا به دنبال برنامه پیدا کردن رمز وای فای با گوشی باشیم. در این مقاله چند روش را به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها رمز وای فای ذخیره شده در گوشی اندرویدی را مشاهده کنید.

برای دیدن رمز وای فای در گوشی چه کار کنیم؟

فرایند پیدا کردن رمز وای فای با گوشی ایفون با فرایند یافتن رمز وای فای در گوشی‌های اندرویدی متفاوت است. اگر شما از گوشی‌های اندرویدی استفاده کنید و سیستم عامل گوشی شما اندروید ۱۰ باشد، کار سختی پیش رو نخواهید داشت. رمزهای وای فای ذخیره شده را می‌توانید بدون احتیاج به روت کردن گوشی مشاهده کنید. حالا بیایید این روش را به شما آموزش دهیم. البته باید در نظر داشته باشید که این روند ممکن است بسته به نسخه اندروید و مدل گوشی شما کمی تفاوت داشته باشد.

برای دیدن رمز وای فای در گوشی های اندروید ۱۰ و بالاتر، وارد بخش Settings و سپس Network & Internet بشوید. سپس بخش Wi-Fi را انتخاب کنید. در این بخش، نام شبکه‌ای که در حال حاضر به آن متصل هستید را در صدر لیست خواهید دید. آن را انتخاب کنید که تنظیمات بیشتری درباره آن شبکه برای شما نمایش داده شود. البته، اگر قصد مشاهده رمز شبکه‌ای را دارید که در حال حاضر به آن متصل نیستید هم هیچ ایرادی ندارد، تنها کافی است روی اسم آن شبکه وای فای لمس کنید.

در این صفحه، دکمه‌ی Share را انتخاب کنید. گوشی از شما می‌خواهد که هویت خود را از طریق یکی از راه‌های رایج (شناسایی چهره/حسگر اثرانگشت و یا وارد کردن رمز) اثبات کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، رمز وای فای ذخیره شده را می‌توانید در زیر یک کد QR مشاهده کنید.

اگر بنا به هر دلیلی رمز برای شما نمایش داده نشد، شما می‌توانید این کد QR را توسط دستگاه‌های دیگر اسکن کنید تا آن‌‌ها هم به شبکه متصل شوند.